Metabolizmayı hızlandırıyor, hızlı yağ yaktırıyor, tokluk hissi veriyor! Her yerde satılıyor…

Fazla kilolardan kurtulmak birçok kişi için oldukça zorlu bir süreç. Rakam olarak kilonuz azalsa bile göbek yağını eritmek özel çaba gerektiriyor.

Medyatava’dan Emel Bağbekleyen’in haberine göre, sarımsak, yararlı bileşikleriyle vücut yağını azaltmada harikalar yaratarak daha zinde ve sağlıklı bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor.

B6 ve C vitaminleri, lif, manganez ve kalsiyum gibi sayısız besinle dolu olan sarımsak, kilo yönetiminde önemli bir rol oynuyor.

SARIMSAK KİLO VERDİRİR Mİ?

Sarımsak, inatçı yağları yakan doğal enerji yükseltici bir besindir. Vücudu zinde tutmaya yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırarak kilo verimini hızlandırır.

Sarımsak iştahı bastırarak uzun süre tokluk hissi verir. Gün içinde gelen açlık krizlerini azaltarak aşırı yemeyi önler.

Sarımsakta bulunan bileşikler, yağ yakma sürecini harekete geçirir. Bu da onu kilo vermek için tüketilen ideal bir besin haline getirir.

SARIMSAK KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR MU?

Sarımsak, sindirim sisteminizi engelleyebilecek toksinleri temizleyen güçlü bir detoks görevi görür. Sarımsağı günlük diyete dahil ederek, sindirim sisteminize ekstra bir destek sağlar. Böylece sindirim sisteminin en iyi bir şekilde çalışmasını sağlar.

Çiğ sarımsak, doğal antibiyotik özelliklere sahiptir. Bağırsaktaki bakterileri sarımsağın iyileştirici özelliklerine maruz bıraktığı için aç karnına tüketildiğinde etkisi artar.

KİLO VERMEK İÇİN ÇİĞ SARIMSAK NASIL TÜKETİLİR?

Sabahları aç karnına 1 diş sarımsak yutun. Böylece yağ yakımı hızlanacak ve etkili bir şekilde kilo vereceksiniz. Güne çiğ sarımsak yiyerek başlamak, gelişmiş sindirimi destekler ve iştahı azaltır.

Sarımsak sadece kilo vermeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ishal gibi mide sorunlarıyla mücadeleye de yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir