ABD’ye yerleşen oyuncunun oto pazarındaki görüntüleri olay oldu: Aldığı lüks aracın fiyatı şaşırttı

Türkiye’yi terk ederek yurt dışına yerleşen isimlerin biri olan tiyatrocu Erdem Baş, ‘Ayrılsak da Beraberiz’, ‘Reyting Hamdi’, ‘Çocuklar Duymasın’ ve ‘Seksenler’ gibi dizilerle tanınıyor. Baş, yerleştiği ABD’den yaşamına ilişkin videolarla YouTube’dan paylaşımlarına devam ediyor.

Baş, satın aldığı lüks aracını tanıttığı videosundan sonra bu kez de ailesiyle birlikte yaşadığı New Jersey’deki bir ikinci el pazarından fiyat araştırma paylaşımı yaptı.

Mağazadaki lüks araçların model, kilometre ve fiyat bilgilerini paylaşan Baş, Türkiye’deki fiyatlarla kıyasladı.

‘Türkiye’de bir araba alıyorsunuz 2 tane 3 tane de vergiye gidiyor’

Baş, fiyatları değerlendirirken, “Gerçekten ulaşılabilir fiyatlar… Türkiye’de bir araba alıyorsunuz 2 tane 3 tane de vergiye gidiyor. İnanılmaz fiyatlar. Burada öyle bir durum yok. Burada yüzde 4 mü 6 mı yalan olmasın öyle bir vergi var” diye konuştu.

Kendi aracını nasıl aldığını da anlatan Baş, 500 dolar peşinat verdiğini, aldığı aracın Türkiye fiyatının 1,5 milyon olduğunu söyledi.

‘Aydan aya da 500 dolar ödeyerek de bir araç satın almış oldum’

Baş, şu ifadeleri kullandı:

“Burada çok kolay araba aldım. Buradan bir araba beğendim. İçeri girdim 500 dolar gibi bir peşinatla, vermesem de olurdu. Aydan aya da 500 dolar ödeyerek de bir araç satın almış oldum.

2020 model daha 19 bin kilometrede tertemiz bir araç satın almış oldum. Türkiye’deki fiyatlar tabii baktım biraz merak ettim, çok para. Türkiye’de 1,5 milyon TL civarında burada aldığım araba. Burada 500 dolar taksitle araç sahibi olduk.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir